Челси пречупи Ливърпул след драма с продължения и е на финал

4780
на 28.01.2015

Отборът на Челси е първият финалист за Купата на Лигита в Англия. Тази вечер лондончани надиграха с 1:0 Ливърпул в реванша от полуфинала и така се класира напред. Успехът на домакините на "Стамфорд Бридж" дойде едва след продължения с гол на Бранислав Иванович в 94-ата минута. В редовното време мачът завърши 0:0. Първият двубой на "Анфийлд" пък също бе равенство 1:1 и с общ резултат 2:1 Челси е финалист в турнира. Мачът стартира в много високо темпо и от двата тима, но в началните минути така и не се стигаше до реални голови положения пред двете врати. В 22-ата минута обаче гостите претендираха за дузпа след като Диего Коща бе спънат от Мартин Шкъртел в наказателното поле. Съдията обаче подмина ситуацията и не отсъди наказателен удар. Постепенно Ливърпул създаде няколко добри положения за гол. В 26-ата минута Алберто Морено получи прекрасен диагонален пас и изскочи очи в очи с Тибо Куртоа, но от малък ъгъл не успя да го преодолее.

В 29-ата минута пък Филипе Коутиньо направи страхотен пробив през центъра и отправи силен удар, който отново постави под напрежение Куртоа, но белгиецът се намеси решително. В 35-ата минута и Джордан Хендерсън отправи неточен изстрел от дистанция. Челси пък отговори с две възможности пред Оскар. В 38-ата минута бразилецът отправи много опасен удар, който премина покрай вратата, а минута по-късно имаше още една възможност, но отново не бе точен. В самия край на полувремето пък отново Коутиньо проби, този път по лявото крило и отправи изстрел, който обаче бе спасен от Куртоа.

Второто полувреме продължи в бясно темпо. В 58-ата минута Еден Азар навърза няколко защитници и отправи бомбен удар, който премина до гредата. В 61-ата минута пък Диего Коща отправи далечен изстрел, който рикошира в защитник и максимално затрудни Симон Миньоле, който обаче някак успя да избие с крак. В ответната атака пък Стивън Джерард пробва бдителността на Куртоа, който обаче бе на мястото си. Десет минути по-късно капитанът на гостите пробва нов далечен изстрел, но и този път без особен успех.

До края на редовното време гостите имаха инициативата, но на няколко пъти стреляха доста неточно от дистанция и в крайна сметка мачът завърши без победител и трябваше да бъде решен след продължения. Още в 4-ата минута на първото продължение обаче домакините стигнаха до гол. Вилиан центрира в наказателното поле от фаул, а Бранислав Иванович с глава простреля вратата на Миньоле - 1:0. В 100-ата минута обаче Джордан Хендерсън имаше нвероятен шанс да стреля с глава от близо, но пропусна да изравни резултата, като стреля встрани. В 117-ата минута пък усилията на гостите окончателно бяха прекършени след като Мартин шкъртел бе изгонен за нарушение срещу Диего Коща, пише "Спортал". До края Челси удържа преднината си и се класира на финал в турнира, където очаква победителя от другия полуфинал между Тотнъм и Шефилд Юнайтед.

САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 18 май - Близнаците да си наложат спокойствие, Козирозите да се пазят от скандал с брачната половинка САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 18 май - Близнаците да си наложат спокойствие, Козирозите да се пазят от скандал с брачната половинка
ПЪРВО В ПИК! Слави събра 1000 души на среща в Пловдив (ВИДЕО/СНИМКИ) ПЪРВО В ПИК! Слави събра 1000 души на среща в Пловдив (ВИДЕО/СНИМКИ)