Челси с впечатляваща победа! "Сините" под пара

15574
на 30.12.2017
Челси с впечатляваща победа! Сините под пара

Челси постигна 7-а поредна домакинска победа, след като разгроми без проблеми Стоук Сити с 5:0 и остава твърдо в четворката с 45 точки.

"Сините" решиха нещата в мача от Висшата лига още в първите минути, когато вкараха на два пъти, а до почивката добавиха още едно попадение, за да си гарантират триумфа.

"Грънчарите" отново показаха защо са в такова състояние, като в отбрана бяха трагични и поражението им можеше да бъде доста по-сериозно, акцентира "Гол". С 20 точки те продължават битката за оцеляване.

Антонио Конте реши да даде почивка на Еден Азар, Сеск Фабрегас и Темуе Бакайоко, като ги остави резерви. В състава на гостите имаше цели 6 промени, но това по никакъв начин не им помогна и интригата приключи до 10-ата минута.

Първо още в 3-ата Вилиан центрира от свободен удар, а въпреки че около него имаше няколко съперници, Антонио Рюдигер спокойно стигна до топката и я прати във вратата от 5-6 метра.

След това Мората пропусна, преди в 9-ата минута Дринкуотър да овладее пред наказателното поле и с великолепен удар от въздуха да прати топката в мрежата, реализирайки по впечатляващ начин първия си гол с екипа на лондончани.

Този развой на мача означаваше, че на "грънчарите" предстоят много трудни минути и домакините продължиха да създават положения и новият гол бе въпрос на време. Той падна в 24-ата минута, когато Вилиан намери Педро, чието първо докосване бе впечатляващо, за да елиминира Камерън, след което с фалцов удар вкара.

До почивката "сините малко понамалиха оборотите и Стоук вкара в 39-ата минута, но попадението на Чарли Адам бе отменено заради спорна игра с ръка. Паузата дойде при 3:0, а след нея ситуацията не се промени особено.

В 51-ата минута Саидо Бераино получи отличен шанс да вкара първия си гол за Стоук, след като бе изведен сам срещу вратаря и стреля по земя, но Куртоа бе подготвен и спаси.

Челси отговори с опасни положения пред Педро и Мората, като Бътланд продължаваше да има доста работа и се справи с удари на испанеца и Вилиан. В 74-ата минута бразилецът увенча силната си игра с гол, след като спечели дузпа, която сам вкара.

До края двубоят спокойно се доиграваше, като в 88-ата минута резервата Дзапакоста овладя пред наказателното поле и с прецизен изстрел с левия крак оформи крайния резултат, с първия си гол във Висшата лига.

Челси: Куртоа, Аспиликуета, Кейхил, Рюдигер, Моузес (57 Дзапакоста), Канте (64 Бакайоко), Дринкуотър, Алонсо, Вилиан, Педро, Мората (71 Батшуай)

Стоук: Бътланд, Едуардс, Камерън, Вимер, Таймън, Флечър, Адам (81 Чупо-Мотинг), Диуф, Афелай (74 Нгой), Собхи, Бераино.