Челси с обрат, Конте главен герой! Бърнли победи Ливърпул (РЕЗУЛТАТИ ОТ ВЛ)

17809
на 20.08.2016

Отборът на Челси записа ценна победа с 2:1 при гостуването си на Уотфорд в среща от втория кръг на Висшата лига. Успехът е втори поред за "сините", в настоящия шампионат, които на старта на първенството се наложиха над Уест Хям.

"Стършелите" пък инкасираха първа загуба през сезона, след като в началния кръг завършиха наравно 1:1 със Саутхямптън. Иначе след нулево равенство на почивката, в началото на втората част Етиен Капу даде преднина на домакините със страхотно попадение в 55-ата минута. Френският полузащитник получи добро подаване в наказателното поле и с мощен шут от близка дистанция не остави шанс на Куртоа за 1:0.

Негативният развой на срещата провокира мениджъра на лондончани Антонио Конте да потърси промяна в своя състав. Италианецът пусна в игра новото попълнение Миши Батшуай, както и Сеск Фабрегас.

И двете смени дадоха желания резултат, след като първо в 80-ата минута белгийският национал изравни за 1:1 след грешка на вратаря на Уотфорд Аурелио Гомес. Това бе и дебютно попадение на нападателя с екипа на "сините". Три минути преди края на двубоя Челси стигна до пълен обрат. Фабрегас изведе по перфектен начин Диего Коста, който останал на чиста позиция вкара за 2:1 и по този начин донесе втора победа за своя тим в шампионата.