Челси се измъчи за минимална победа срещу Суонси

5148
на 26.12.2013

Челси надигра напълно Суонзи на своя „Стамфорд Бридж“, но победи с минималното 1:0 „лебедите“ на „Боксинг дей“. Единственото попадение реализира Еден Азар в 29-ата минута, а играчите на Жозе Моуриньо пропуснаха половин дузина добри положения, с които можеха да запишат далеч по-изразителна победа.

Въпреки това лондончани взеха задължителните три точки и в момента заемат второто място във временното класиране на Премиър лийг. Ашли Коул, Давид Луиш, Хуан Мата, Оскар и Самуел Ето‘о се завърнаха в стартовия състав на Жозе Моуриньо. Цели шест промени пък бе направил в своя състав мениджърът на Суонзи Михаел Лаудруп.

Домакините бяха по-силният тим през първите 45 минути на „Стамфорд Бридж“, но успяха да стигнат само  до един гол във вратата на Тремел. Негов автор бе Еден Азар, който проби отляво и стреля от около 20-иня метра. Ашли Уилямс попречи на вратаря на „лебедите“ в опита си да изчисти и топката се озова във вратата на Тремел – 1:0. Иначе Оскар и Тери пропуснаха добри положения преди този гол. Чех пък спаси много опасен изстрел на Васкес.

Малко преди почивката Самуел Ето‘о не успя да направи 2:0, след като имаше чудесна възможност, но Тремел се намеси добре. Секунди след подновяването на играта Ето‘о пропусна нова чудесна възможност. Хуан Мата го намери с перфектно центриране в малкото наказателно поле, но Тремел някак успя да спаси отново.

В крайна сметка Челси заслужено спечели трите точки, благодарение на което тимът заема второ място – на две точки от лидера Арсенал. Подреждането може да се промени след изиграването на дербито на върха между Манчестър Сити и Ливърпул.

САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 18 май - Близнаците да си наложат спокойствие, Козирозите да се пазят от скандал с брачната половинка САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 18 май - Близнаците да си наложат спокойствие, Козирозите да се пазят от скандал с брачната половинка
ПЪРВО В ПИК! Слави събра 1000 души на среща в Пловдив (ВИДЕО/СНИМКИ) ПЪРВО В ПИК! Слави събра 1000 души на среща в Пловдив (ВИДЕО/СНИМКИ)