BG EN

Челси се лашка 870 км с автобус заради санкциите срещу Абрамович

Световен футбол

Челси се лашка 870 км с автобус заради санкциите срещу Абрамович

7319
на 16.03.2022
Челси се лашка 870 км с автобус заради санкциите срещу Абрамович

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Финансовата криза след санкциите срещу Роман Абрамович сериозно се настани в Челси. Тази вечер тимът излиза в реванш от Шампионската лига срещу Лил, като успя да пътува със самолет до Франция заради това, че трипът е организиран преди налагането на сериозния лимит за разходи при гостувания. 

препоръчано

Не така обаче стоят нещата със следващия мач на Челси - гостуването на Мидълзбро от 1/4-финалите за ФА Къп. Мениджърът Томас Тухел призна, че тимът му не може да си позволи да пътува със самолет за този двубой.

Замразените активи на Роман Абрамович в следствие на санкциите от британското правителство направиха така, че Челси разполага със само 20 хиляди паунда, с които да оперира по време на гостуванията си. По този начин сините остават без решение за чартърен полет, като алтернативата да пътуват до суровия север е с автобус. Разстоянието от столицата до Ривърсайд и обратно е 870 километра и се изминава за 10 часа.

"Искаме да намерим решение, тъй като целта е да играем всичките си мачове и да не се стига до служебни загуби, обясни германецът на брифинг преди дуела с "песовете". - Не е въпрос на лукс да пътуваш със самолет. Има голям шанс от травми, ако пътуваме с автобус", обясни още Тухел.

От Челси използваха и официалния сайт, за да изразят огорчението си от факта, че не могат да продават и билети за срещата с втородивизионния отбор, след като и това звено е запорирано от правителството на Великобритания, включително и продажбата на фенски артикули от клубния магазин. Ситуацията в клуба е критична, защото и два от основните спонсори се оттеглиха – първо телекомуникационният гигант "Три", чието лого стои на екипите, а после дойде отказът и на "Хюндай".

Единственият шанс за излизане от кризата е бърза продажба на акциите, като мераклии за нови собственици на Челси не липсват. Последният кандидат с официална оферта е от Саудитска Арабия, а стойността на сделката ще е 2.7 милиарда паунда. Предложения има също от компании от Турция, Великобритания, САЩ и Канада, като повече яснота се очаква до края на месеца.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата неделя на декември: Девите да внимават с кого общуват, подводни камъни за Водолея САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата неделя на декември: Девите да внимават с кого общуват, подводни камъни за Водолея
ПИК TV x
Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО) Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО)
ново
Днес: 1
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК