BG EN

"Червени" фенове почетоха Йешич, Люпко му поднесе венци от Гриша Ганчев и ЦСКА

Футбол

"Червени" фенове почетоха Йешич, Люпко му поднесе венци от Гриша Ганчев и ЦСКА

7647
на 12.12.2022
Червени фенове почетоха Йешич, Люпко му поднесе венци от Гриша Ганчев и ЦСКА
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Привърженици на футболния ЦСКА пътуваха от София до Белград, за да почетат бившия наставник на червените Миодраг Йешич, който загина в автомобилна катастрофа на 8 декември, съобщи БТА.

препоръчано

Поклонението пред тленните останки на 64-годишния Йешич се състоя тази сутрин на тренировъчната база на Партизан в квартал Земун в сръбската столица, а погребението е от 13:00 часа.

Бившият старши треньор на ЦСКА и Литекс - Люпко Петрович, поднесе венци от името на собственика на червените Гриша Ганчев и от армейския футболен клуб от София.

Йешич е шампион на България с ЦСКА през 2005 година, а също така два пъти носител на Купата на България - през 2006-а с ЦСКА и през 2008-а с Литекс. Той също така два пъти печели Суперкупата на България с Литекс през 2007-а и през 2008-а година. Първият му период в ЦСКА е от 2004 до 2006 година, а за сезон 2007/2008 е начело на Литекс. През 2013-а година за втори път се завръща на стадион "Българска армия". Но първо пристигна в България като треньор на Славия, където поема работата на стадиона в Овча купел през 2002-а година, водейки "белите" до 2004-а.

В кариерата си на футболист Миодраг Йешич играе в три клуба - Партизан (Белград), чийто юноша е, а след това в турските Алтай (Измир) и Трабзонспор. Има 8 мача и 2 гола за националния отбор на бивша Югославия. Треньорската му кариера продължава 25 години, минавайки през три континента - Европа, Азия и Африка. Последната месторабота на Йешич е клубът Ал Шула от Саудитска Арабия, но в края на септември е уволнен, тъй като тимът е чак 14-и в местната втора лига.

Сподели:
Бомба x
ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Скорпионите да не пътуват, Стрелците да обърнат внимание на семейството ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Скорпионите да не пътуват, Стрелците да обърнат внимание на семейството
ПИК TV x
ЕДИНСТВЕНО В ПИК TV! Виктор Димчев: ППДБ си смениха дилъра, казва се Румен Радев. Готви се гражданска война с кръвопролития и жертви. Кандидатите на ГЕРБ за Дондуков 2 може да са само Христо Стоичков и Лили Иванова (ВИДЕО) ЕДИНСТВЕНО В ПИК TV! Виктор Димчев: ППДБ си смениха дилъра, казва се Румен Радев. Готви се гражданска война с кръвопролития и жертви. Кандидатите на ГЕРБ за "Дондуков" 2 може да са само Христо Стоичков и Лили Иванова (ВИДЕО)
ново
Днес: 93
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК