Черно море и ЦСКА не се победиха в драматичен мач

50193
на 12.09.2020

Черно море и ЦСКА завършиха при равен резултат 1:1 в двубой от 5-ия кръг на efbet Лига. Мачът на "Тича" бе много драматичен.

"Армейците" са лидери във временното класиране на шампионата с 11 точки, "моряците" са с 5 пункта.

В средата на първото полувреме гол на "червените" беше отменен, съдията отдсъди игра с ръка на Али Соу. Треньорът на ЦСКА Белчев пък изрази бурно своето несъгласие с визираното реферско решение.

Матиас Курьор вкара виртуозно попадение в 36-ата минута за домакините в двубоя. Матиас отбеляза с гръб към вратата, след изстрел с глава около бялата точка. В известна степен колеблива изява на Густаво Бусато в положението.

Между полувремената възникнаха ексцесии свързани с фенове.

В 48-ата минута Васил Панайотов пропусна дузпа за домакините. Силна изява на Бусато в ситуацията.

Даниел Димов получи втори жълт картон, респективно червен в 63-ата минута. Така столичани останаха с човек повече на терена.

Курьор шутира прецизно от фаул в 83-ата минута, а Густаво Бусато парира топката.

Влезлият като резерва в срещата Томи Юрич реализира от близка дистанция за ЦСКА в 88-ата минута - 1:1.

Малко по-късно останаха впечатления, че може да бъде отсъдена дузпа за "армейците" за игра с ръка, съдията пък не посочи бялата точка.

Валентин Антов нямаше късмет пред гола в последните минути на мача. Така срещата завърши при равенство 1:1.

ТИТУЛЯРИТЕ:

ЧЕРНО МОРЕ: Георги Георгиев, Виктор Попов, Даниел Димов, Емил Янчев, Васил Панайотов, Цветомир Панов, Файсел Касми, Илиан Илиев-младши, Стефан Велев, Матиас Курьор, Исмаил Иса

Старши треньор: Илиан Илиев

ЦСКА: Густаво Бусато - Пламен Гълъбов, Валентин Антов, Юрген Матей, Брадли Мазику, Амос Юга, Жеферсон, Георги Йомов, Стефано Белтраме, Енрике Рафаел, Али Соу

Старши треньор: Стамен Белчев

Главен съдия: Станислав Тодоров

Стадион: "Тича", град Варна