Черно море отказа "Ботев" (Пд) от шестицата

21135
на 11.03.2017
Черно море отказа Ботев (Пд) от шестицата

Отборите на Черно море и Ботев (Пловдив) не успяха да се победят в мач от 24-ия кръг на Първа лига. Срещата в Каварна завърши 1:1, след като двата тима си размениха попадения в рамките на 120 секунди. Капитанът Лъчезар Балтанов даде аванс на гостите в 10-ата минута, а в 12-ата минута Марек Кузма изравни.

Двата тима имаха по едно-две положения, за да спечелят, но в крайна сметка срещата завърши справедливо наравно. "Моряците" останаха по-доволни от този резултат, тъй като отдалечиха "канарчетата" от шестата позиция, докато играчите на наказания Георги Иванов-Гонзо почти сигурно си гарантираха място сред шестте най-добри в плейофите.

Варненци останаха с 37 точки два кръга преди края на редовния сезон, докато "жълто-черните", които са седми останаха с 32 точки и шансовете им са минимални, тъй като дори при две победи срещу Левски и Монтана, нищо вече не зависи от тях. Както е известно, Черно море има предимство и в преките двубои след 3:2 на "Коматево" през есента.