ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Отборът на Черно море ще проведе зимната си подготовка изцяло във Варна. Това стана ясно, след като от клуба отказаха предварителната заявка за лагер в турския курорт Алания, съобщи varnautre.bg.
Причината е, че след инцидента със сваления самолет, масово руските тимове отказват резервациите си за турските хотели, като същевременно се насочват към Испания, Дубай или Кипър. Освен руснаците, подготовката си в Турция са отменили и казахстански и беларуски клубове. Това от своя страна затруднява намирането на съперници за контролни срещи, което в крайна сметка повлия за взетото от клуба решение лагер в Турция да няма.
Първото занимание на варненци за 2016 година ще е на 6-и януари. Черно море ще участва на турнира Балчик Къп 6-и до 16-и февруари, където ще изиграе най-малко четири мач. Преди надпреварата Никола Спасов планира поне една контрола, за която все още се търси съперник.


