Черно море се подигра с Локо (Пловдив) след разгром, "моряците" на крачка от финал!

6515
на 07.04.2015
Черно море се подигра с Локо (Пловдив) след разгром, моряците на крачка от финал!

ПИК с нов канал в Телеграм

Черно море разгроми с 5:1 Локомотив (Пловдив) в първи полуфинален мач от турнира за Купата на България и по този начин почти си гарантира място на финала, където ще се изправи срещу победителя от двойката Лудогорец - Левски.

Моряцте изиграха отличен двубой и напълно заслужено се поздравиха с комфортната преднина преди реванша в Пловдив. Толовете за победителите реализираха Симеон Райков, Вилиян Бижев, Михаил Венков, Курьор и Бакари, а за гостите от Пловдив се разписа Мехди. Домакините откриха резултата още в 3-ата минута след брилянтен гол на Симеон Райков. Крилото на моряците преодоля бранител на пловдивчани, напредна по лявото крило и след страхотен диагонален шут с левия крак прати топката в горния ляв ъгъл на Теодор Скорчев. В 25-ата минута домакините като по чудо не вкараха втори гол.

Бижев се откъсна отляво и стреля опасно с десния крак, но Скорчев изби. Последва добавка, но бранител на Локо се хвърли самоотвержено пред топката и предотврати сигурно попадение. Три минути по-късно смърфовете можеха да изравнят при първата създадена от тях опасна ситуация. Спас Делев овладя добре топката на гърди пред погледите на трима защитници в зелено-бяло и се озова на отлична позиция за стрелба, но шутът му от 17 метра мина високо над напречната греда. В 33-ата минута моряците направиха нов сериозен пропуск. Вилиян Бижев бе изпуснат от централните бранители и излезе очи в очи с вратаря на смърфовете, но шутира покрай десния страничен стълб. Две минути по-късно пловдивчани извършиха принудителна смяна. На мястото на контузения Богомил Дяков се появи Здравко Илиев.

Така се стигна до 44-ата минута, в която Вилиян Бижев покачи на 2:0 за Черно море, реализирайки с бомбен шут извън наказателното поле. Втората част започна с ново попадение във вратата на Локомотив. В 48-ата минута след центриране от корнер Бургхард отклони топката с глава към намиращия се на задната греда Михаил Венков, който без проблем вкара за 3:0. Наказателната акция на варненци продължи и в 59-ата минута, когато Райков стреля от фаул, стражът на гостите Скорчев не се намеси по най-добрия начин и при добавката Курьор вкара четвърти гол за своя отбор. Десет минути след този гол капитанът на пловдивчани Мартин Камбуров напусна игра за сметка на Де Врийзе.

Секунди по-късно Мехди се разписа за Локо след шут по земя от границата на наказателното поле. В 74-ата минута смърфовете бяха близо до втори гол, но двама техни футболисти не успяха да отклонят топката след прострелно центриране на Димитров. Само 120 секунди по-късно Черно море вкара пети гол. Райков се откъсна по лявото крило и центрира към резервата Бакари, който без забавяне простреля Скорчев за пети път./sportal.bg

САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първия от серията почивни дни: Пари за Овните, Лъвовете да не са излишно щедри САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първия от серията почивни дни: Пари за Овните, Лъвовете да не са излишно щедри
ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Доган пак дойде в централата на ДПС - едри мъжаги го пазят с телата си (СКАНДАЛНО ВИДЕО) ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Доган пак дойде в централата на ДПС - едри мъжаги го пазят с телата си (СКАНДАЛНО ВИДЕО)