BG EN

Четвърт милион лева е платила Столична община на ухапани от бездомни кучета

Инциденти

Четвърт милион лева е платила Столична община на ухапани от бездомни кучета

3058
на 18.01.2016
Четвърт милион лева е платила Столична община на ухапани от бездомни кучета
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Близо четвърт милион лева обезщетения е изплатила Столична община за две години на ухапани от безстопанствени кучета, съобщи бТВ. Десетки са осъдилите "Московска 33" за периода 2013-2014.

препоръчано

През 2013 година граждани са завели 23 дела, а платените обезщетения по тях са били 108 хиляди лева. През 2014 година делата са 32 - а изплатената сума е 137 хиляди лева.

Рекордните 35 хиляди лева е платила общината на жена, ухапана от бездомно куче, а има искове на стойност 50 хиляди лева, но по тях съдът не се е произнесъл.

Освен за обезщетения, през 2014 общината е дала и 1,5 милиона лева за строеж на Приюти за бездомни кучета.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата събота на декември: Овенът да се готви за никулденски купон, но да пази здравето си. Лъвът да не харчи излишно САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата събота на декември: Овенът да се готви за никулденски купон, но да пази здравето си. Лъвът да не харчи излишно
ПИК TV x
Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО) Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО)
ново
Днес: 78
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК