ГОРЕЩО
Мълния от прокуратурата: Арестуваха китайски шпионин, събирал държавни тайни
ПРЕДИЗБОРНО НАПУЙЧВАНЕ: Две жени разкъсаха президентските амбиции на Андрей Гюров в ефир
Петър Витанов ИЗПРАВИ НА НОКТИ Лора Крумова за руския патриарх и посъветва мераклията Гюров: Смени пиара си! Този Тони Стораро идва малко в повече
ПЪРВО В ПИК: ГЕРБ с извънреден конгрес заради Делян Добрев и Живко Тодоров
ПРЕЗИДЕНТСКА БЪРКОТИЯ: Пълен разпад на координацията - ПП и ДБ се разминаха за Гюров
Инциденти
Четвърт милион лева е платила Столична община на ухапани от бездомни кучета
3620
на 18.01.2016
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Близо четвърт милион лева обезщетения е изплатила Столична община за две години на ухапани от безстопанствени кучета, съобщи бТВ. Десетки са осъдилите "Московска 33" за периода 2013-2014.
препоръчано
През 2013 година граждани са завели 23 дела, а платените обезщетения по тях са били 108 хиляди лева. През 2014 година делата са 32 - а изплатената сума е 137 хиляди лева.
Рекордните 35 хиляди лева е платила общината на жена, ухапана от бездомно куче, а има искове на стойност 50 хиляди лева, но по тях съдът не се е произнесъл.
Освен за обезщетения, през 2014 общината е дала и 1,5 милиона лева за строеж на Приюти за бездомни кучета.
Сметната палата: 523 млн. лв. стоят във Фонда за пътна безопасност
2094
преди 12 минути
ИНЦИДЕНТ: Турист бере душа, паднал във Велики Преслав
4711
преди 31 минути
ТРАГЕДИЯ: Откриха мъртва издирваната туристка в Пирин
87322
преди 18 часа
За последното денонощие са били потушени 101 пожара
11840
преди 19 часа


