Четвърто и шесто място за Владинова и Тасева на обръч в София, Ашрам е №1

Други спортове

6419
на 14.04.2019

Невяна Владинова и Катрин Тасева не успяха да се наредят сред медалистките във финала на обръч на Световната купа по художествена гимнастика в София. Владинова получи оценка от 20.000 точки и остана на четвърта позиция. Плевенчанката имаше леки неточности в началото, но след това довърши по убедителен начин изпълнението си.

Другата българка в този финал - бронзовата медалистка в многобоя Катрин Тасева, се нареди шеста с оценка от 19.600 точки.

Златния медал на обръч по изключително убедителен начин заслужи Линой Ашрам (Израел), която получи 21.200 точки. Екатерина Селезньова (Русия) спечели сребърното отличие с 21.050 точки, а нейната сънародничка и победителка в многобоя Александра Солдатова извоюва бронза с 20.750 точки, акцентира "Спортал".