BG EN

Чехите искат да спасят коледните традиции

СВЕТЪТ ДНЕС

Чехите искат да спасят коледните традиции

2259
на 24.12.2015
Чехите искат да спасят коледните традиции
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Започналата в Чехия инициатива „Спаси Йежишек“, бе представена в Брюксел от депутата Томас Ждешовски, неин съосновател и предизвика интерес сред австрийците и словаците, пише Lidove noviny.

препоръчано

Чешката дума „Йежишек“ или името на тайнствена фигура, която носи подаръци на Коледа и нейните различни варианти се използват в някои централноевропейски страни за това, което в западните култури се нарича „Санта Клаус“ или Дядо Коледа.

Инициативата „Спаси Йежишек“ е започнала преди 5 години, когато в Чехия се появяват твърде много облечени в червено фигури на „Санта Клаус“.
„Изглежда, че под влиянието на търговците и обществения интерес символите на чешката Коледа постепенно умират.

Децата на моите приятели споделят, че в детската градина говорят за „Санта Клаус“. Ние подготвихме детски книжки за оцветяване на тема Коледа , в които са описани чешките национални традиции и им разказахме за тях“, заяви Ева Фрухтитова, един от съоснователите на инициативата „Спаси Йежишек“.

Сподели:
Бомба x
Спортът променя тялото и ума Спортът променя тялото и ума
ПИК TV x
ГОРЕЩО В ПИК TV! Проф. Мермерски с важни новини - близо ли е мирът в Украйна (НА ЖИВО) ГОРЕЩО В ПИК TV! Проф. Мермерски с важни новини - близо ли е мирът в Украйна (НА ЖИВО)
ново
Днес: 57
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК