BG EN

Чиновник се оплете за незаконните къщи в "Столипиново", събаря само асмите

Региони

Чиновник се оплете за незаконните къщи в "Столипиново", събаря само асмите

22169
на 02.08.2016
Чиновник се оплете за незаконните къщи в Столипиново, събаря само асмите
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Пловдивският чиновник от общината Николай Василев, който отговаря за строителството, здравата се оплете в обясненията си за съществуващите незаконни постройки в прочутия квартал "Столипиново", които безнаказано завземат частни имоти и са обитавани от 20 000 души.

препоръчано

Това стана след жалбите на Димитър Гешев и баба Люба, които от месеци не могат да влязат в окупираните си от роми имоти и засипват прокуратурата и общинските власти с жалби, но резултат няма.

Гешев разкри пред Би Ти Ви, че общината и полицията са били много активни в реакцията си на жалба на негова съседка срещу асмата в имота му, но не си мърдат пръста срещу незаконните ромски постройки, както и срещу стоките без бандерол, с които е пълно в тях.

Василев пък започна да разказва историята на окупацията на "нерегламентираното сметище", върху което от 2004 г. никнат постройки и обвини собствениците на имотите, че не са ги "трасирали", след което общината да вземе мерки, макар че те изобщо не могат да стигна дотам, тъй като ги обитават ромите.

Гешев директно обвини в бездействие общината в Пловдив и попита Василев: "Вие заплатка вземате ли, боноси за Нова година получавате ли?", като завърши с това, че чиновниците изобщо не си вършат работата. 

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
Борисов: Разбрах, че някои ще ни водят в сърцето на Европа... Изказването на Радев звучеше нелепо. Ето какво направи ГЕРБ (ВИДЕО) Борисов: Разбрах, че някои ще ни водят в сърцето на Европа... Изказването на Радев звучеше нелепо. Ето какво направи ГЕРБ (ВИДЕО)
ново
Днес: 105
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК