Чудото се случи! Бихме Азербайджан на футбол

ЧАС ПИК

5639
на 13.10.2015

България победи с 2:0 Азербайджан в последния си мач от европейските квалификации. Футболните ни национали загубиха всякакви шансове за класиране на Евро 2016 още преди срещата, която бе без абсолютно никакво значение за двата състава. Въпреки това селекцията на Ивайло Петев записа победа за самочувстие. Обидното беше, че мачът се игра пред много малко зрители на "Васил Левски" - по-малко от хиляда.

Националите ни регистрираха 11 точки в евроквалификациите, като взеха победи единствено над Азербайджан (две) и една над Малта. Другите две точки дойдоха от хикс срещу Италия, и още един от Малта.

Само 9 попадения реализираха футболистите, водени първо от Любослав Пенев, а след това и от Ивайло Петев. След последните три загуби, без отбелязан гол, стадионът логично остана празен и за двубоя с азерите.

Българският отбор най-после показа някаква агресия в нападение, и почти изцяло владееше топката в половината на азерите. Ивелин Попов опита пет удара към вратата на гостите само в първия половин час от двубоя.

Именно Попов асистира и за гола, в 20-та минута, след като центрира добре от ъглов удар, а Михаил Александров с глава реализира първото си попадение с екипа на България.

В 31-та минута азерите чистиха от голлинията, след като Иво Иванов се бе включил в нападението на българския отбор.

В последните десетина минути от полувремето Азербайджан започна да поглежда към Божидар Митрев, но нашият страж почти нямаше работа.

Гостите започнаха доста по-целеустремено второто полувреме, и Назаров отправи опасен удар към Митрев в 50-та минута, но стражът отрази.

Въпреки това, след един добър рейд на Живко Миланов по десния фланг, опитният играч центрира точно на главата на Митко Рангелов, който с отличен удар направи 2:0, в 56-та минута.

Двубоят продължи в добро темпо, като в състава на България се появиха Венци Христов и Симеон Славчев.

Руслан Абишов и Иво Иванов имаха по едно положение пред двете врати, в 73-та и 75-та минути, но вратарите бяха на мястото си.

В заключителните десетина минути вече и играта се развиваше на бавен ход, като и двата отбора разиграваха продължително, без особено да мислят за атака.

Така приключи поредната евро кампания, и България отново ще гледа голям шампионат по телевизията.

БЪЛГАРИЯ - АЗЕРБАЙДЖАН 2:0
1:0 Михаил Александров (20), 2:0 Димитър Рангелов (56)

БЪЛГАРИЯ:Божидар Митрев, Йордан Минев, Александър Александров, Иво Иванов, Живко Миланов, Христо Златински, Светослав Дяков, Георги Миланов, Михаил Александров (79 - Симеон Славчев), Ивелин Попов (65 - Венцислав Христов), Димитър Рангелов (88 - Тодор Неделев)
Резерви: Илиев, Макенджиев, Ст. Попов, Георгиев, Недялков, Славчев, Костадинов, Карачанаков, Тонев

АЗЕРБАЙДЖАН:Камран Агаев, Магомед Мирзабеков, Максим Медведев (62 - Дашдемиров), Руслан Абишов, Рашад Садигов, Гара Гараев (80 - Еди), Рахид Амиргулиев, Дмитрий Назаров, Руслан Гурбанов, Афран Исмайлов, Елнур Джафаров (67 - Ерат)
Резерви: Назиров, А.Мамадов, Пашаев, Гулиев, Садигов, Еди, Хаджиев, Е. Мамадов