BG EN

Чък Блейзър призна, че членове на изпълнителния комитет на ФИФА са вземали подкупи

ЧАС ПИК

Чък Блейзър призна, че членове на изпълнителния комитет на ФИФА са вземали подкупи

5033
на 04.06.2015
Чък Блейзър призна, че членове на изпълнителния комитет на ФИФА са вземали подкупи
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Бившият член на изпълнителния комитет на ФИФА Чък Блейзър е признал, че той и други негови колеги са вземали подкупи във връзка с избора на Южна Африка за домакин на Световното първенство през 2010 година, съобщи BBC, цитиран от "Фокус". Според американското следствие, той е уреждал подкупи и за първенството през 1998 година.

препоръчано
свързани новини
ФБР подпука ФИФА
ФБР подпука ФИФА
8723
на 03.06.2015

В разкрити от следствието днес документ с 40 страници транскрипции от изслушване на Блейзър през 2013 година става ясно, че той се признава за виновен по 10 обвинения. 

Щатски прокурори уличиха 14 бивши чиновници от ФИФА във вземане на подкупи, рекет и пране на пари. Четирима от тях вече са обвинени, включително Чък Блейзър. 

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
САМО В ПИК TV! Топ прогнозата на проф. Георги Рачев за февруари: Месецът ще бъде с 3 до 5 градуса по-топъл от нормалното, но във вторник и сряда... (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Топ прогнозата на проф. Георги Рачев за февруари: Месецът ще бъде с 3 до 5 градуса по-топъл от нормалното, но във вторник и сряда... (ВИДЕО)
ново
Днес: 18
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК