ШАМПИОНСКА ЛИГА: Лудогорец се изправя срещу Динамо (Загреб) в битка за милиони

5385
на 27.07.2022

Лудогорец ще се изправи срещу Динамо (Загреб) в третия квалификационен кръг на Шампионската лига, след като отстрани ирландския шампион Шамрок Роувърс във втория. В реванша срещу ирландците българският шампион загуби с 1:2, но благодарение на успеха си с 3:0 в първата среща продължава напред.

В 21-ата минута Греъм Бърк засече с глава центриране и Серджио Падт отрази удара му, но при добавката Аарън Грийн вкара за 1:0. В 51-ата минута Мануел Шоу бе изгонен след втори жълт картон. Пет минути след това Греъм Бърк шутира от пряк свободен удар и Серджио Падт спаси удара му.

В 65-ата минута след контраатака на домакините картон за симулация получи Ричи Тауъл, като след ситуацията напрежението се удвои, а Шамрок имаше претенции срещу съдията. Лудогорец можеше да изравни в 74-ата минута, когато   Алекс Сантана шутира от границата на наказателното поле, но вратарят на домакините Алън Манус изби в корнер.

В 88-ата минута втория гол за Шамрок вкара резервата Емаку, а точка на спора, равно на класиране на българския тим напред, сложи Каули Оливейра в 91-ата минута.

След срещата двама привърженици на Шамрок нахлуха на терена, а бутилки с вода полетяха към българския вратар Серджио Падт.

В другия важен двубой за българите Динамо Загреб победи с 1:0 македонския шампион Шкупи с гол на Адеми в 47-ата минута и след 2:2 в първата среща продължава напред.

Първият двубой между Лудогорец и Динамо е на 2 август в Разград, а реваншът е седмица по-късно на "Максимир".

При класиране на Лудогорец през плейофите в групите на Шампионската лига, те ще спечелят поне 11,4 милиона евро, а ако влязат в Лига Европа при отпадане от хърватите и преодоляване на плейофа във втория по сила турнир, те ще спечелят минимум 6,42 милиона евро.

С отстраняването на Шамрок футболистите на Анте Шимунджа си гарантираха минимум участие в групите на третия по сила турнир в Европа Лигата на конференциите или още 10 двубоя в Европа до края на календарната 2022 година.

САМО В ПИК: Вижте топ хороскопа на Алена за Гергьовден - успехите намигват на Телците, Стрелците пълнят джобовете САМО В ПИК: Вижте топ хороскопа на Алена за Гергьовден - успехите намигват на Телците, Стрелците пълнят джобовете
САМО В ПИК TV! Виктор Димчев начерта ТРИ ВАРИАНТА за правителство след изборите: ППДБ ще трябва да обясняват на избирателите си за коалициите с мафията (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Виктор Димчев начерта ТРИ ВАРИАНТА за правителство след изборите: ППДБ ще трябва да обясняват на избирателите си за коалициите с мафията (ВИДЕО)