ШАПКИ ДОЛУ: 10 юли - паметен за "лъвовете", ето как България удиви света (ВИДЕО)

23145
на 10.07.2019
ШАПКИ ДОЛУ: 10 юли - паметен за лъвовете, ето как България удиви света (ВИДЕО)

Днес се навършват 25 години от един от най-паметните моменти в родната спортна история. Може би и мач номер 1 по значимост за футбола ни. На 10 юли 1994-а година на "Джайънтс Стейдиъм", в 1/4-финален двубой на Мондиал САЩ'94 България отбръща от 0:1 до 2:1 Германия.

Лотар Матеус открива от дузпа за действащите тогава световни шампиони, голът за немците пада в началото на второто полувреме. Както е известно, попадения на Христо Стоичков и Йордан Лечков между 75-ата и 78-ата минута носят паметен обрат и велик успех за "лъвовете".

Насладете се и на вълшебните мигове от мача, след който нашите се класират за фазата на Топ 4 на Световно първенство.

Гроздан Караджов пред ПИК TV: Сглобката се сработи с невероятна скорост, сътвори огромна глупост и за пореден път погази Конституцията (ВИДЕО) Гроздан Караджов пред ПИК TV: Сглобката се сработи с невероятна скорост, сътвори огромна глупост и за пореден път погази Конституцията (ВИДЕО)