BG EN

Шафранът е все по-привлекателен за отглеждане у нас

Животът днес

Шафранът е все по-привлекателен за отглеждане у нас

39755
на 13.09.2018
Шафранът е все по-привлекателен за отглеждане у нас
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Расте интересът към отглеждането у нас на най-скъпата подправка – шафран, съобава БНР.

препоръчано

Според информацията, засетите площи тази година надхвърлят 6 500 дка, като най-много са те в областите Силистра, Шумен и Русе.

Повече от 1 тон е произведеното количество тази година, съобщи Хасан Тахиров - председател на Българската асоциация на производителите на шафран. Иран продължава да е лидер в производството на тази култура, но с помощта на държавата до няколко години България може да заеме челното място, категоричен е Тахиров.

България е все още нов играч на международния пазар на шафран. Затова стоката се предлага на много ниска цена - 10 лв за грам или 10 000 лева за килограм. В бъдеще цената ще е много по-висока, защото българският шафран е един от най-качествените и на световно ниво, коментира Тахиров.

Председателят на Българската асоциация на производителите на шафран Хасан Тахиров каза още, че се водят разговори с политици изоставените земи да се използват за сеитба на тази култура.

 

 

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК: Ето го ексклузивния хороскоп на Алена за 20 декември - Раците да внимават как си харчат парите, успехът се усмихва на Девите САМО В ПИК: Ето го ексклузивния хороскоп на Алена за 20 декември - Раците да внимават как си харчат парите, успехът се усмихва на Девите
ПИК TV x
Проф. Георги Рачев с прогноза пред ПИК TV: Променливо време за празниците, дъжд, сняг и захлаждане след Коледа Проф. Георги Рачев с прогноза пред ПИК TV: Променливо време за празниците, дъжд, сняг и захлаждане след Коледа
ново
Днес: 3
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК