Шахтьор е на полуфинал, Сърна с исторически мач

6777
на 15.04.2016

Шахтьор Донецк се класира заслужено на полуфинал в Лига Европа, след като победи за втори път Спортинг Брага, сега на свой терен безапелационно с 4:0.

Шахтьор победи и в Португалия с 2:1, но у дома добави още четири попадения за крайното 6:1 от двете срещи.

Украинският гранд стига толкова далеч за първи път, от 2009-та, когато спечели надпреварата.

Лидерът на Шахтьор Дарио Сърна от своя страна вече е футболистът с най-много мачове в историята на клуба.

С днешната среща той записа 486 във всички турнири с екипа на украинския клуб – 307 в украинското първенство, 44 за Купата на страната, 10 за Суперкупата и 125 в евротурнирите.

Футболистите на Шахтьор, включително Сърна, реализираха два гола, а Рикардо Ферейра имаше уникалния малшанс да си отбележи не един, а цели два автогола!

В 24-та минута Павел Краловец отсъди дузпа, за нарушение на Матеус в наказателното поле, а Дарио Сърна изведе Шахтьор напред.

Факундо Ферейра пропусна да направи 2:0 четири минути по-късно, и топката се отби в дясната греда.

Нещата придобиха печален развой за Брага в 42-та минута, когато Рикардо Ферейра си отбеляза автогол. Сърна центрира на близката греда, Коваленко свали топката, а Рикардо в движение не успя да спре и прати топката в собствената си врата.

Така приключи и първото полувреме, което не започна много добре за Шахтьор, но щом веднъж се отърси от сковаността, тимът на домакините показа, че няма да остави нищо на случайността. Брага създаваше атаки, но така и не успя да завърши с удар добрите от тях.

В 50-та минута Шахтьор само допълни към нещата с трети гол за украинците, и отново Сърна центрира, а Виктор Коваленко бе в наказателното поле, за да направи 3:0.

Максим Малишев пропусна отлична възможност, когато Матеус спаси. Андрий Пятов нямаше много работа, но все пак Жосуе го накара да показва рефлекс в 65-та минута.

В 74-та минута Ферейра си вкара втори автогол в мача! Тайсън отдясно потърси Факундо Ферейра, а Рикардо реши да се намеси и отново прати топката в своята врата, за 4:0.

САМО В ПИК! Алена с ексклузивен хороскоп за неделя - Близнаците да внимават с думите, Девите да отложат деловите срещи САМО В ПИК! Алена с ексклузивен хороскоп за неделя - Близнаците да внимават с думите, Девите да отложат деловите срещи
ГОРЕЩО В ПИК TV! ГЕРБ с унищожителна критика на кмета на София: Васко бре, чети и не лъжи (ВИДЕО) ГОРЕЩО В ПИК TV! ГЕРБ с унищожителна критика на кмета на София: Васко бре, чети и не лъжи (ВИДЕО)