Шахтьор сложи петица на Гент и продължава устремно напред

6549
на 20.10.2016

Украинският Шахтьор Донецк разгроми като домакин белгийския Гент с 5:0 в среща от третия кръг на група "Н" на Лига Европа и си осигури в огромна степен участие в евротурнирите и напролет. Шахтьор събра пълен актив от 9 точки и води уверено в класирането, като има с 5 повече от втория Гент, който е с 4. В другата среща от групата турския Коняспор и португалския Брага не успяха да се победят - 1:1.

Двубоят на Шахтьор се изигра в Лвов заради сложната политическа обстановка в източна Украйна. Мачът не оправда предварителните очаквания за сериозна съпротива от страна на гостите. Още през първатачаст Шахтьор поведе с два чисти гола чрез Коваленко в 12-ата и Ферейра в 30-ата минута.

Гостите отвърнаха с няколко опасни контри, като бранителите на Шахтьор допускаха сериозни грешки, но белгийците не се възползваха. След почивката авторът на първия гол Коваленко получи контузия ибеше принудително заменен. Това не повлия на играта и с нови три гола на Бърнард, Тайсън и Малишев Шахтьор постигна убедителен успех, след който гледа уверено към плейофната фаза.

Шахтьор (Донецк) - Гент 5:0
1:0 Коваленко (12)
2:0 Ферейра (30)
3:0 Бернард (46)
4:0 Тайсон (75)
5:0 Малишев (85)