BG EN

ШАШ! Вредни добавки тровят европейците

Здраве

ШАШ! Вредни добавки тровят европейците

13380
на 04.09.2018
ШАШ! Вредни добавки тровят европейците
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Следи от вещества, които може да са ендокринни смутители, бяха открити в ястията на европейците, предупреди френската неправителствена организация "Женерасион фютюр", цитирана от БТА.

препоръчано

От организацията са проучили подробно новия доклад на Европейския орган за безопасност на храните. В доклада, публикуван през юли и базиран върху данни за 2016 г., се споменава за останки от пестициди в храни. Авторите му правят извода, че 96% от анализираните проби са в допустимите граници и че в 51% от пробите липсват подобни следи. От организацията се поинтересували от останалите 49% от пробите, в които били открити следи от пестициди. В 69 433 от въпросните 109 843 проби са открити следи от пестициди, които е възможно да са ендокринни смутители, отбелязаха от "Женерасион фютюр".

За целите на изследването е използвана база данни, която включва молекули, за които се подозира, че смущават ендокринната система.

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
САМО В ПИК TV! Нидал Алгафари зачеркна шансовете на Андрей Гюров за служебен премиер: Илияна Йотова ще направи голям шлем - три жени начело на държавата (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Нидал Алгафари зачеркна шансовете на Андрей Гюров за служебен премиер: Илияна Йотова ще направи голям шлем - три жени начело на държавата (ВИДЕО)
ново
Днес: 75
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК