BG EN

Шведското правителство оцеля след вот на недоверие

СВЕТЪТ ДНЕС

Шведското правителство оцеля след вот на недоверие

6322
на 16.09.2017
Шведското правителство оцеля след вот на недоверие
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Шведското правителство оцеля с голяма преднина след вот на недоверие, предизвикан от антимигрантската партия „Шведски демократи“, пише The Local, цитирани от Фокус.

препоръчано

136 депутати са подкрепили правителството на премиера Стефан Льовен, 155 са се въздържали и едва 43 са гласували със „за“.

Най-малко 175 депутати са необходими правителството да падне.

От 43-те гласа в полза на свалянето на правителството, всички без един идват от „Шведските демократи“.

Всички депутати социалдемократи и „зелени“ са гласували в подкрепа на правителството.

Партията на центъра, християндемократите, либералите и „левите“ са се въздържали от глас.

 

Сподели:
Бомба x
Спортът променя тялото и ума Спортът променя тялото и ума
ПИК TV x
Радослав Ревански ексклузивно пред ПИК: Хиляди хора от всички етноси има на площада в Белица! Провалените политици от ППДБ нескопосано ни обвиняват, че вадим етническата карта (ВИДЕО) Радослав Ревански ексклузивно пред ПИК: Хиляди хора от всички етноси има на площада в Белица! Провалените политици от ППДБ нескопосано ни обвиняват, че вадим етническата карта (ВИДЕО)
ново
Днес: 96
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК