BG EN

Швейцарец е носител на тазгодишната литературна награда „Георг Бюхнер“

СВЕТЪТ ДНЕС

Швейцарец е носител на тазгодишната литературна награда „Георг Бюхнер“

4087
на 11.07.2019
Швейцарец е носител на тазгодишната литературна награда „Георг Бюхнер“
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Швейцарският писател и драматург Лукас Берфус беше избран за носител на наградата „Георг Бюхнер“ за 2019 г., предаде ДПА, цитирана от БНР.

препоръчано

Агенцията се позовава на Германската академия за език и литература.

Призът на стойност 50 000 евро е считан за най-престижното литературно отличие в Германия.

„В лицето на Лукас Берфус Германската академия за език и литература отдава почит към изключителен разказвач и драматург – отбелязват от Академията. - Драмите и романите на Берфус изследват екзистенциалните ситуации в съвременния живот със забележително чувство за стил и богатство на формата”.

Литературната награда „Георг Бюхнер“ се присъжда от 1951 г. на автор със значителен принос към немския език и култура.

 

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
Политолог с ударен анализ пред ПИК TV: Ефектът „Радев“ удря малките партии и мобилизира електората на ГЕРБ и ДПС-Ново начало (ВИДЕО) Политолог с ударен анализ пред ПИК TV: Ефектът „Радев“ удря малките партии и мобилизира електората на ГЕРБ и ДПС-Ново начало (ВИДЕО)
ново
Днес: 5
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК