BG EN

Швеция задържа турски товарен кораб с експлозиви за Близкия изток

ЕС

Швеция задържа турски товарен кораб с експлозиви за Близкия изток

3401
на 27.01.2016
Швеция задържа турски товарен кораб с експлозиви за Близкия изток
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Шведските власти забраниха на плавателният съд „Уиски трио“, плаващ под панамски флаг и собственост на турската компания „Trio Shipping“ , да отплава от пристанището Варберг.

препоръчано

Според Томас Астром, висшестоящ представител на Шведската транспортна агенция, забраната е въведена от съображения за сигурност и заради условията на работа на екипажа. Предупреждението е било издадено след оплакване на синдикат на моряците, който от своя страна е бил сигнализиран от моряк на кораба, че не му е разрешено да посети доктор, въпреки здравословните си проблеми. Синдикатът посочва на своя сайт, че корабът е ръждясал и в същото време е „натоварен с ракети и експлозиви“.

Според изданието „Афтонбладет“ взривните устройства са предназначени за Близкия изток. Транспортните власти не отговориха на запитване от медиите за товара на „Trio Shipping“, който трябва да продължи пътя си за Холандия. Те обаче уточниха, че на кораба има нарушение на правилата за сигурност по отношение на противопожарната и спасителната екипировка. Лоши са и условията в каютите на моряците, както и хранителните и водните запаси. 

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
Георги Рачев пред ПИК TV: Затопляне, валежи и наднормени температури в края на януари (ВИДЕО) Георги Рачев пред ПИК TV: Затопляне, валежи и наднормени температури в края на януари (ВИДЕО)
ново
Днес: 5
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК