BG EN

Швеция обсъжда връщането на задължителната военна служба заради бежанската криза

ЧАС ПИК

Швеция обсъжда връщането на задължителната военна служба заради бежанската криза

3587
на 10.01.2016
Швеция обсъжда връщането на задължителната военна служба заради бежанската криза
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Във връзка с бежанската криза в Европа външният министър на Швеция Маргарет Валстрьом одобри идеята за връщането на задължителната военна служба и създаването на алтернативни граждански структури в страната, съобщава германската медия "Дойче Веле".

препоръчано

На конференция по сигурността, проведена в столицата Стокхолм в неделя, Валстрьом изказа подкрепа за „нов, независещ от полова принадлежност вариант на задължителна служба с военен и цивилен компонент“. Съгласно думите й военнослужещите, избрали алтернативната служба, биха могли да окажат съдействие на миграционните институции. 

През изминалата 2015 г. скандинавското кралство прие на територията 160 хил. бежанци, чиито дял – с оглед на 10-милионното население в страната, е сред най-високите в Европа. За шведските власти става все по-трудно да се справят с миграционния натиск върху страната.

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Депутатите подхващат промените в удължителния закон за бюджета (НА ЖИВО) ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Депутатите подхващат промените в удължителния закон за бюджета (НА ЖИВО)
ново
Днес: 20
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК