BG EN

Шест мита за WiFi рутерите, на които не трябва да вярвате

Джаджи

Шест мита за WiFi рутерите, на които не трябва да вярвате

12944
на 10.08.2015
Шест мита за WiFi рутерите, на които не трябва да вярвате
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Колко е хубаво, че имаме достъп до Wi-Fi мрежа в дома си, нали? Wi-Fi мрежата дава възможност за свързване на компютри, смартфони,таблети, конзоли за видеоигри и други устройства къминтернет без нуждата от кабели.

препоръчано

 

За съжаление обаче рутерите и свързаността са едни от най-трудните за разбиране теми в технологичния свят. От Make Use Of спират вниманието ни към 6 погрешни мита за рутерите, на които повече не трябва да вярвате. Ето кои са те:

 

Мнозина смятат, че дву- и трибандовите рутери са само за техно маниаците, които винаги искат да притежават най-новите технологии. Истината обаче е, че повечето от нас биха могли да извлекат полза от такъв рутер. Тези модели са задължителни в случаите когато има едновеменно няколко потребители в мрежата.

 

Двубандовите рутери използват едновременно 2.4 GHz и 5.0 GHz честота, а при трибантовите рутери има добавена допълнителна 5 GHz честотна лента. Така например, с С двубандов рутер, можете да сърфирате в интернет на честотната лента от 2,4 GHz и едновременно с това да стриймвате HD филми на честотната лента от 5 GHz и пак няма да имате проблеми.

 

Този мит навярно се основава на страх у повече потребители, че поради неразбирането си може да си навлекат проблеми. Независимо обаче какво ви казват търговците или доставчиците на интернет, истината е, че вие може и трябва да влезете и да проверите настройките на вашия рутер. Има настройки, които могат да окажат огромно въздействие както върху сигурността, така и върху възможностите за свързване на вашата домашна мрежа.  

 

Деактивирането на SSID създава допълнителен проблем. Когато SSID е разрешен, той излъчва присъствието ви постоянно. След като обаче го деактивирате той започва да търси стари мрежи към които сте били свързани. Хакерът може да се създаде точка за достъп с използване на SSID на мрежата ви и компютърът ви автоматично ще се свърже, без да ви пита за разрешение.  

 

На всеки няколко години, излизат нови Wi-Fi стандарти, които подобряват свързаността и скоростта на вашата домашна мрежа. Wi-Fi обхвата зависи от много фактори, но трябва да имате предвид, че Wireless AC рутерите осигуряват възможно най-добрата свързаност към най-отдалечния диапазон, последвани от Wireless N рутерите. Ако искате надеждна Wi-Fi връзка в цялата си къща, придържайте се към AC моделите. Освен това Wireless AC рутерите са 3 пъти по-бързи от Wireless N, а Wireless N рутерите са 14 пъти по-бързи от Wireless G.

 

Това е технически вярно, но можете да го коригирате с обикновен ъпгрейд. Ако сте свидетели на значително забавяне на вашата Wi-Fi връзка, навярно използвате по-стар модел рутер и за да оправите нещата ще трябва да актуализирате фърмуера.

 

Антивирусните програми предпазват вашата информация от кражба чрез предоставяне на отдалечен достъп до компютъра ви, докато сърфирате в интернет. Тези програми не са свързани с рутера ви. Криптирането има за цел да защити данните ви когато те пътуват от  компютъра до рутера.

Източник: digital.bg

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за последния понеделник на ноември: Ракът да не бърза със смяната на работното място, Лъвът да не е алчен САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за последния понеделник на ноември: Ракът да не бърза със смяната на работното място, Лъвът да не е алчен
ПИК TV x
Проф. Георги Рачев с топ прогноза пред ПИК TV: Студ сковава страната през следващите дни - ще виждаме какво дишаме! Лошото е, че... (ВИДЕО) Проф. Георги Рачев с топ прогноза пред ПИК TV: Студ сковава страната през следващите дни - ще виждаме какво дишаме! Лошото е, че... (ВИДЕО)
ново
Днес: 49
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК