ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Знаехте ли, че може да създавате професионални диаграми и графики без да е необходимо да инсталирате тежки програми на компютъра си? Да, това е възможно, а единственото изискване е наличието на интернет връзка.
Днес анализаторите предпочитат да представят информацията чрез диаграми и по тази причина дизайнерите вграждат в сайтовете диаграми и графики. Този начин на презентиране на данни е лесен за възприемане, а ярките цветове и интересните форми грабват вниманието на уеб потребителите.
Ако и вие мислите така вижте списъка на CIO съдържащ 6 инструмента за създаване на диаграми и графики.
Plot.ly е лесен за използане инструмент. Той ви позволява да импортирате данните си както и да персонализирате всичко от оформлението до бележките и легендите. Готовите диаграми бързо и лесно може да бъдат споделени, но не може да работите по тях съвместно с колегите си ако не сте платили абонамент от $ 20 на месец. С Plot.ly може да създавате 3D графики и диаграми.
За да ползвате Hohli не е нужно да се регистрирате. С този инструмент може да създавате осем основни типа диаграми, които могат да бъдат допълнително персонализирани чрез промяна на размера, ориентацията и редактирането на цветовете.
Google Charts е преди всичко инструмент за уеб разработчиците, които искат да включат схеми и диаграми в уеб страниците. За да се използва са нужни познания по JavaScript и HTML5 / SVG. Google Charts не е много лесен или интуитивен за хора, които не разбират от кодиране или уеб дизайн.
Rich Chart Live предлага голямо разнообразие от професионално проектирани шаблони, а данните могат да бъдат импортирани или ръчно добавени. Готовите графики може да бъдат вградени към уебсайт и да бъдат разгледани с Microsoft PowerPoint. Единственият недостатък на безплатната версия е наличието на малък воден знак в долния десен ъгъл на всеки проект. Платената версия има цена $ 4,95 за един ден, или $ 19,95 за един месец.
RAW е подобна на Plot.ly услуга по отношение на професионализма и леснотата на използване. За да ползвате RAW не е нужно да се регистрирате или плащате абонамент. Инструментът предлага готови шаблони, както и опция сами да създавате диаграми и графики.
За да използвате Cacoo ще трябва да се регистрирате, но инструментът предлага чудесни възможности за съвместна работа. Безплатната версия има някои недостатъци – например, не можете да записвате проекти, а само отделни диаграми и можете да запазите създадените файлове в PNG формат. Освен това, не можете да видите хронологията на редактиране и да вмъквате изображения по-големи от 0.5 MB.
Източник: digital.bg