BG EN

Шестдесет и девет болници в Тайланд са готови за прием на пациенти с MERS

СВЕТЪТ ДНЕС

Шестдесет и девет болници в Тайланд са готови за прием на пациенти с MERS

2659
на 20.06.2015
Шестдесет и девет болници в Тайланд са готови за прием на пациенти с MERS
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Шестдесет и девет болници в Тайланд, специализирани за борба с епидемии от „птичи грип“ и атипична пневмония, са били препрофилирани за прием на пациенти, заразени с Близкоизточен респираторен синдром (MERS). Това заяви в събота министър-председателят на страната Прают Чан-Оча в ефира на националната телевизия TTV.

препоръчано

„У нас има 69 болници, които специализират в „птичия грип“ и атипичната пневмония. Сега към техните задачи се добавя приема на пациенти с MERS. В тези болници има всичко, за да диагностицират болестта и да предотвратят нейното разпространение“, каза тайванския държавен глава.

В Тайван засега е регистриран само един случай – 75-годишен гражданин на Оман, на когото диагнозата MERS е потвърдена. При трима души, поставени по-рано под карантина, диагнозата не се потвърди. Медиците изследват гражданин, който се е завърнал от Южна Корея и може да се окаже вторият потвърден случай на заразяване в страната.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 12 декември: Фалит дебне Близнаците, пари за Рибите САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 12 декември: Фалит дебне Близнаците, пари за Рибите
ПИК TV x
Виктор Димчев С ЕКШЪН АНАЛИЗ за ПИК TV: ГЕРБ и ДПС-Ново начало ще бъдат значим фактор и при следващи избори. ППДБ ще трябва да работят с тях (ВИДЕО) Виктор Димчев С ЕКШЪН АНАЛИЗ за ПИК TV: ГЕРБ и ДПС-Ново начало ще бъдат значим фактор и при следващи избори. ППДБ ще трябва да работят с тях (ВИДЕО)
ново
Днес: 4
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК