BG EN

Шести блок на АЕЦ "Козлодуй" е бил изключен за отстраняване на дефект

Икономика

Шести блок на АЕЦ "Козлодуй" е бил изключен за отстраняване на дефект

3838
на 28.05.2013
Шести блок на АЕЦ Козлодуй е бил изключен за отстраняване на дефект
Автор:   ПИК

Спирането е било планирано, няма отношение към радиационната безопасност

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Турбогенераторът на шести енергоблок на АЕЦ “Козлодуй” планирано е бил изключен от електроенергийната система на страната, съгласувано с Електроенергийния системен оператор. Това съобщи пресцентърът на централата.

препоръчано

Турбогенераторът е изключен в 01.50 часа тази нощ. Причината за това е необходимостта да бъде отстранен дефект на заваръчно съединение на линия към датчик за налягане в машинна зала – втори (нерадиоактивен) контур. По време на ремонтните работи мощността на реактора на шести блок е била намалена до 40%.

Случаят няма отношение към радиационната безопасност. Няма промяна в състоянието на радиационната обстановка в района на атомната централа, успокояват от АЕЦ "Козлодуй". За спирането е уведомена Агенцията за ядрено регулиране.

Днес, 28 май 2013 г., след завършване на ремонтните дейности, в 8.58 часа турбогенераторът на шести блок е бил включен в електроенергийната система.

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
Шефът на Галъп Петко Петков пред ПИК TV: Само трипартийна коалиция ще може да излъчи правителство (ВИДЕО) Шефът на "Галъп" Петко Петков пред ПИК TV: Само трипартийна коалиция ще може да излъчи правителство (ВИДЕО)
ново
Днес: 118
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК