Шефът на агенцията по лекарствата Богдан Кирилов: Имаме близо 7 милиона дози ваксини
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Много хора се наредиха на опашки пред ваксинационните пунктове в страната, за да могат да получат сертификат, който им позволява да продължат да работят.
"Имаме доставени до момента близо 7 милиона доза ваксини, като 2,7 милиона са поставените дози", каза изпълнителният директор на Агенцията по лекарствата Богдан Кирилов.
"В страната има достатъчно налични ваксини и от четирите разрешени у нас. Има достатъчно количества и от еднодозовата на "Янсен" - те са близо 200 хиляди дози налични в страната в момента, а днес се очакват още 190 хиляди дози", каза той по повод проявения вчера повишен интерес към нея.
Ваксините се съхраняват много добре, а количествата заявени за еднодозовата ваксина са общо 2 милиона, като те ще дойдат до края на годината, поясни още Кирилов.
“Чакат се още и от другите РНК ваксини, ще има възможност да бъдем гъвкави с оглед на ситуацията“, посочи той.
Хората с първа доза “АстраЗенека“ могат да завършат ваксинационния си цикъл с РНК - ваксина и те да получат сертификат, поясни още пред БНР Кирилов.


