BG EN

Шефът на АИКБ: Плажовете пусти? Това е антиреклама, перверзия

Икономика

Шефът на АИКБ: Плажовете пусти? Това е антиреклама, перверзия

16227
на 19.07.2019
Шефът на АИКБ: Плажовете пусти? Това е антиреклама, перверзия
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Плажовете не може да се каже, че са пусти, защото има отлив, сезонът още не е свършил, август месец всъщност е пикът на сезона. Това каза председателят на Асоциацията на индустриалния капитал в България. 

препоръчано

„Имахме много добро време за туризма, когато всяка година говорехме за съществен ръст на туристопотока. В началото на тази година сигнализирахме за задаващите се опасности заради конкуренцията на другите пазари. Тогава предложихме да се увеличат парите за реклама, които са смешно малко“, коментира той.

„Другото ни предложение беше точно това, което сега се обсъжда в парламента и в обществото за връщане на дейността по концесиониране на плажовете към специалния закон - Закон за устройство на Черноморското крайбрежие“, добави шефът на АИКБ.

„Свидетели сме на една антиреклама. Поразени сме как може да има такова перверзно щастие от това, че има спад в потока на туристи по българските плажове“, добави той.

Президентът на КНСБ Пламен Димитров пък изтъкна, че ключовият въпрос е как държавата може да противодейства на държави, които са извън ЕС и предлагат непазарни мерки. 

„Това са Турция, Египет, Тунис, които всъщност взеха масата от нашите туристи. Тези около 15-20% намаление, което се очаква спрямо миналата година, всъщност бяха взети там с допълнителни средства, които всъщност държавата дотира, т.е. плаща на местния си бизнес, което в ЕС е непозволено“, каза още синдикалният лидер.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 16 декември - Телците да очакват новина за финансови постъпления, Водолеите да не пътуват САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 16 декември - Телците да очакват новина за финансови постъпления, Водолеите да не пътуват
ПИК TV x
ГОРЕЩО В ПИК TV: Противниците на еврото се събраха - Костадинов се подмазва на Румен Радев, иска избори през март ГОРЕЩО В ПИК TV: Противниците на еврото се събраха - Костадинов се подмазва на Румен Радев, иска избори през март
ново
Днес: 84
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК