BG EN

Шефът на КЕВР: Очаквам цена на газа за март под 110 лв. за мегаватчас

Икономика

Шефът на КЕВР: Очаквам цена на газа за март под 110 лв. за мегаватчас

6516
на 23.02.2023
Шефът на КЕВР: Очаквам цена на газа за март под 110 лв. за мегаватчас
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

„Очаквам цената на природния газ за месец март да падне под 110 лв. на мегаватчас“, обяви председателят на Комисията за енергийно и водно регулиране /КЕВР/ Иван Иванов пред журналисти преди началото на кръглата маса „Развитието на електроенергийните мрежи – европейски и национални тенденции, и проблеми“.

препоръчано

„Ще има намаление. Това, което днес ще бъде обсъдено в КЕВР на открито заседание, е предложението на „Булгаргаз“, което беше представено преди 15 дни. Изчислението, което направи КЕВР обаче, позволи да намалим цената от 119,33лв. на мегаватчас на 118,63 лв. на мегаватчас поради пропуски, които отчетохме. Но като следя цените на нидерландската борса TTF, считам, че финално от 1 март цената на газа ще намалее с още около 10 лв., което означава, че очаквам цена на природния газ под 110 лв. на мегаватчас“, отбеляза председателят на енергийният регулатор.

По-късно днес КЕВР ще проведе открито заседание и ще обсъди внесеното от „Булгаргаз“ предложение за цената на природния газ от 1 март 2023 г. Предложението предвижда 4% намаление на цената на синьото гориво.

 

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата неделя на декември: Девите да внимават с кого общуват, подводни камъни за Водолея САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата неделя на декември: Девите да внимават с кого общуват, подводни камъни за Водолея
ПИК TV x
Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО) Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО)
ново
Днес: 42
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК