ГОРЕЩО
Йотова за палежа на автомобилите в Скопие: Това не е обикновен криминален акт, а недопустимо посегателство срещу дипломатическа мисия
Тържествено откриха турнира за жени W50 в Хасково, програма за днес (СНИМКИ)
СЛЕД УМОПОМРАЧИТЕЛНИТЕ 2781 ГЛАСА! Победа без аплодисменти: Асен Василев и Кирчо изоставиха Трайчо
МВнР С ПЪРВА РЕАКЦИЯ за запалените коли в Скопие: Настояваме за бързо и справедливо правораздаване по случая
ГОРЕЩА ТЕМА! Организаторите на Шествие за семейството се разграничиха от княгиня Калина: Не сме я канили
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Няма да намаляваме срокът, по който се изчисляват обезщетенията за майчинство. Това каза в сутрешния блок на Нова телевизия управителят на НОИ Бисер Петков по повод твърдения, че се подготвя промяна, с която срокът за изплащане на обезщетения за майчинство ще стане 16 вместо сегашните 24 месеца.
препоръчано
"Засега срокът остава 24 месеца. НОИ няма да инициира промяна в тази посока", подчерта Петков.
Той успокои, че в хазната има достатъчно пари за изплащане на пенсиите. Шефът на осигурителния институт посочи, че се дебатира по темата с пенсионната възраст и изрази надежда, че страната ни ще възприеме най-подходящия модел, съобразявайки се и с опита на други страни.


