ГОРЕЩО
Зафиров: За момента няма причина "БСП-ОЛ" да преосмисли участието си в управлението
Публикуваха новия проектобюджет за 2026 г. - eто основните му параметри
Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО)
ОСТАВА ОБЛАЧНО! Вали в планините, в Централна и Западна България. Над Странджа гърми (КАРТИ)
МВР да осигури свита за водача на бунта Мирчев, а за гостите на ококорения протест - Черепа и Бобокови, ВИП-зона с масички, напитки, топли завивки и газово отопление
СВЕТЪТ ДНЕС
Шефът на Пентагона: Американските войски в Сирия ще бъдат прехвърлени в Ирак
7192
на 20.10.2019
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Американският министър на отбраната Марк Еспър заяви, че около хиляда военнослужещи от армията на САЩ ще бъдат изпратени от Сирия в Западен Ирак, съобщава РИА „Новости”, цитирани от „Фокус”.
препоръчано
Ръководителят на Пентагона отбеляза, че военните ще продължат кампанията срещу терористичната групировка „Ислямска държава“, но ще работят в "помощ за защитата на Ирак".
"Изтеглянето на войските на САЩ продължава от Североизточна Сирия с бързи темпове – коментира Еспър пред журналисти. – Говорим за седмици, а не за дни. Сегашният план за действие е преместването на тези сили в Западен Ирак".
свързани новини
Вашингтон се е съгласил да се споразумее с Анкара за Северна Сирия
26575
на 19.10.2019
Майк Пенс пристигна в Турция, ще решава проблема със Сирия
9297
на 17.10.2019
Тръмп с кърваво писмо до Ердоган за Сирия: Ще те запомнят като дявол, ако...
33886
на 17.10.2019
Конгресът осъди решенията на Доналд Тръмп за Сирия
11321
на 17.10.2019


