BG EN

Шефът на Пирогов: Не виждам изход, пропадането е жестоко

Политика

Шефът на Пирогов: Не виждам изход, пропадането е жестоко

4333
на 01.11.2013
Шефът на Пирогов: Не виждам изход, пропадането е жестоко
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

"Пирогов" получи 80% от фактурираните средства за месец септември. Ситуацията обаче е изключително напрегната. Не мога да приема подобен начин на разплащане. Тази несигурност трябва да спре. Това е пълен абсурд, на който сме свидетели близо 10 г. За мен това е ненормално положение в държавата. Под подобен натиск нашата болница не може да работи повече. Изход няма, за мен пропадането ще бъде жестоко. Министерството на здравеопазването като принципал е изключително коректно. От НЗОК обаче получаваме два месеца по-късно пари за извършена дейност. Т.е. ние я кредитираме", коментира Миланов.

препоръчано

"В момента ние работим на нула. Касата по закон е в пълното си право да ни плати нула лева. Финансовото затъване е заложено в сегашните законови положения. Плащането след 60 дни директно ни вкарва в прогресивна задлъжнялост. В момента "Пирогов" дължи към доставчици около 10 млн. лв. Като данъци и осигуровки към държавата не дължим нищо", допълни той.

Миланов коментира, че е напълно възможно лекарите могат да останат без заплати.

"Ние сме в една пряка зависимост, наркотична, от действията на НЗОК. Това трябва да спре. "Пирогов" не може да има лимити - не казвам, че не трябва да има контрол върху разходите, но не и лимити. За мен новината от вчера е, че НЗОК е във фалит. Тя не може да се разплаща с договорните си партньори, доказаха го", подчерта шефът на спешния център.

Сподели:
Бомба x
ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Скорпионите да внимават с парите, Рибите борят трудности с интуиция ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Скорпионите да внимават с парите, Рибите борят трудности с интуиция
ПИК TV x
Георги Харизанов пред ПИК TV: Протестите изненадаха управляващи, опозиция и президент. Бързи избори на хоризонта и позитивни резултати от ТОЛ системата (ВИДЕО) Георги Харизанов пред ПИК TV: Протестите изненадаха управляващи, опозиция и президент. Бързи избори на хоризонта и позитивни резултати от ТОЛ системата (ВИДЕО)
ново
Днес: 77
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК