BG EN

Шефът на СДВР: Работим по версията охранителят на крана да е съпричастен към запалването му

Крими

Шефът на СДВР: Работим по версията охранителят на крана да е съпричастен към запалването му

6350
на 10.07.2017
Шефът на СДВР: Работим по версията охранителят на крана да е съпричастен към запалването му
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Работим по версията охранителят на крана, демонтирал паметника „1300 години България“, да е съпричастен към запалването му. Това каза директорът на СДВР старши комисар Ивайло Иванов пред журналисти във връзка с опожарения кран, който трябваше да демонтира паметника „1300 години България“ пред НДК, съобщава "Фокус".

препоръчано

По думите му 42-годишният пазач в момента се проверява, но все още е разглеждан в качеството си на свидетел на случилото се. „Все още нямаме заподозрени по случая“, допълни Иванов. По думите му към момента другите версии са за вандализъм или че случаят е свързан с някои от протестиращите срещу демонтажа на паметника. Ст. комисар Иванов поясни, че е направен първоначален оглед на местопроизшествието, в който са ангажирани много сериозен брой служители. „Бяха иззети камерите от общинска полиция и на тях не можахме да установим мятането на т. нар. коктейл „Молотов“.

Това наложи извършване на повторен оглед днес, за да може да изясним причината на запалването“, коментира директорът на СДВР. Той заяви, че се отхвърля версията кранът да е запален с бутилка, хвърлена отвън загражденията. Ст. комисар Ивайло Иванов коментира, че по-скоро се клони към версията, че кранът е полят вътре с нещо и извършителят е бил вътре зад загражденията. Според него извършителят е действал професионално, но не и охранителят, тъй като очевидци са подали сигнал на тел. 112 за запалването на крана преди пазача.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 11 декември: Девата да не си и помисля за пътуване през граници, Козирогът го дебне КАТ САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 11 декември: Девата да не си и помисля за пътуване през граници, Козирогът го дебне КАТ
ПИК TV x
ГОРЕЩО В ПИК TV! Управляващите проговарят - подават ли оставка (НА ЖИВО) ГОРЕЩО В ПИК TV! Управляващите проговарят - подават ли оставка (НА ЖИВО)
ново
Днес: 52
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК