BG EN

Шок! БНБ се оплаква в Брюксел от промените в Закона за гарантиране на влоговете

ЧАС ПИК

Шок! БНБ се оплаква в Брюксел от промените в Закона за гарантиране на влоговете

9826
на 13.11.2014
Шок! БНБ се оплаква в Брюксел от промените в Закона за гарантиране на влоговете
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Днес управителят на БНБ Иван Искров изпрати писмо до председателя на Народното събрание Цецка Цачева във връзка с внесения вчера от Михаил Миков и група народни представители Законопроект за изменение на Закона за гарантиране на влоговете в банките.

препоръчано

В писмото изрично се посочва, че законопроектът няма да постигне изпълнение на основния посочен от вносителите мотив - по-добро "регулиране на отношенията между Фонда за гарантиране на влоговете в банките, от една страна, и банките, БНБ и други лица в случаите на временен недостиг на средства по фонда.

Напротив, приемането на законопроекта ще предизвика негативна реакция от европейските институции в лицето на Европейската комисия (EK) и Европейската централна банка (EЦБ), както и рискове за финансовата стабилност на страната, съобщиха от БНБ.

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
Един милион унгарци на шествие в подкрепа на Орбан навръх националния празник (НА ЖИВО) Един милион унгарци на шествие в подкрепа на Орбан навръх националния празник (НА ЖИВО)
ново
Днес: 0
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК