BG EN

ШОК! Малолетни трети братовчеди се ожениха в Априлци

Животът днес

ШОК! Малолетни трети братовчеди се ожениха в Априлци

11324
на 01.10.2016
ШОК! Малолетни трети братовчеди се ожениха в Априлци
Автор:   ПИК

Булката е на 13, младоженецът – на 12

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Тежка сватба между малолетни вдигнаха в пазарджишкото село Априлци. Всичко мина само с песни и танци, а подпис в Гражданското нямаше, защото възрастта на младите влюбени не го позволява.

Булката е на 13, а младоженецът – на 12 години, информира в репортаж за потресаващото събитие БНТ. Още по-шокиращо е, че освен съпрузи, бракосъчетаните дечурлига са и кръвни роднини, тъй като са братовчеди по трета линия.

В село Априлци живеят малко над 500 души, 90% от тях са роми. Женитбата между непълнолетни тук е дълголетна традиция. Местните възприемат за нормално децата им да се женят още докато са малки. Затова никой не се изненадва от възрастта на двойката.

Кметът на селото отказва коментар пред камерата. По информация на БНТ в селото всяка седмица идва социален работник, но се занимава с помощите, а не с ранните ромски бракове.

препоръчано

 

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
Николай Николов пред ПИК TV: Мълчанието за „Петрохан“ и незаконния Гюров хвърлят сянка върху честността на вота (ВИДЕО) Николай Николов пред ПИК TV: Мълчанието за „Петрохан“ и незаконния Гюров хвърлят сянка върху честността на вота (ВИДЕО)
ново
Днес: 4
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК