ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Варненската полиция ще противодейства на проституцията с масирани полицейски операции. Това обеща директорът на ОД на МВР във Варна старши комисар Даниел Пашов, пише в. Монитор.
„Лица с този профил притесняват чужденците и доста често дърпат туристите, които се движат на групи или със жените си”, коментира полицай №1 на Варна. Според изготвения анализ през светлата част на денонощието жриците се подвизавали на територията на Четвърто РУП, на стария път Варна- Бургас. До момента там са проведени 3 полицейски операции. През активния летен сезон същите проститутки пък заработват през нощта в курорта Златни пясъци и се позиционират на Втора алея. Комисар Пашов намекна, че ще падат глави в районните управления, но не спомена имена.
„За да предприема кадрови промени, трябва да съм убеден, че конкретният човек не може да си изпълнява служебните задължения. Подробно проследих дейността през последната година на всички структури към областната дирекция на полицията и може би ще има кадрови промени, но на този етап не мога да кажа къде и в каква насока ще бъдат. Целта, която стои пред всички нас, е да бъде направен комплекс от мерки, а не конкретни кадрови директни рокади”, подчерта директорът на варненската полиция. За постоянни акции срещу проституцията съобщиха и от бургаската полиция. Те ще съсредоточат сили най-вече около Слънчев бряг, където е Меката на този вид дейност. Там компаньонките изкарват най-много пари заради което и конкуренцията е голяма.


