BG EN

ШОК! Семейство от Южен Судан продаде дъщеря си за 500 крави, три коли и 10 хиляди долара във „Фейсбук“

Африка

ШОК! Семейство от Южен Судан продаде дъщеря си за 500 крави, три коли и 10 хиляди долара във „Фейсбук“

9768
на 24.11.2018
ШОК! Семейство от Южен Судан продаде дъщеря си за 500 крави, три коли и 10 хиляди долара във „Фейсбук“
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Семейство от Южен Судан използва „Фейсбук“, за да продаде дъщеря си, тийнейджърка, като дете-булка през октомври,съобщиха няколко медии едновременно. Организация Plan International съобщи, че бащата е получил 500 крави, три коли и $10 хиляди, пише електронното издание на Washington Times, цитирана от "Фокус".
Организацията отбелязва още, че някои от петте мъже, коти са наддавали за булката, са били важни личности в Южен Судан и дори членове на правителството. Plan International поиска от властите в страната да разследват случая. Директорът Джордж Отим описа наддаването като „варварска употреба на технологията“, която му напомня на „пазар за роби от друга епоха“.
CNN пък съобщи, че „Фейсбук“ е премахнал публикацията, веднага щом е разбрал за нея, но момичето вече е било омъжено за мъжа. Наддаването е обявено на 25 октомври, но до 9 ноември поста все още е стоял.
„Премахнахме публикацията и деактивирахме за постоянно акаунта, принадлежащ на човека, който го е постнал във „Фейсбук“, каза представител на компанията пред CNN.

препоръчано
Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за Деня на студентите: Стрелецът да внимава с щедростта, неочаквани пари за Водолея САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за Деня на студентите: Стрелецът да внимава с щедростта, неочаквани пари за Водолея
ПИК TV x
Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО) Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО)
ново
Днес: 1
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК