BG EN

ШОКИРАЩА ПРОГНОЗА! Експерти очакват 3000 джихадисти да се завърнат в Европа

ЕС

ШОКИРАЩА ПРОГНОЗА! Експерти очакват 3000 джихадисти да се завърнат в Европа

8196
на 19.08.2017
ШОКИРАЩА ПРОГНОЗА! Експерти очакват 3000 джихадисти да се завърнат в Европа
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

До 3000 джихадисти от терористичните групировки ИДИЛ и „Джебхат ан Нусра” могат да се завърнат в Европа в скоро време. Това сочи доклад на „Мрежи, информиращи за радикализация”, предадоха швейцарската агенция ATS и БГНЕС.

препоръчано

„Повечето страни от ЕС ги очаква бавен, но прогресиращ растеж на бойци (от двете организации)”, казва се в доклада.

Уточнява се, че броят на хората, които ще се завърнат варира от 1200 до 3000 души, включително жени и деца. Около 30% от тях вече са влезли в страните от ЕС нелегално или пък на властите им е било известно за тяхното пристигане и те са били арестувани.

По данни на организацията от 2011 до 2016 година над 42 000 чуждестранни членове на терористичните групировки от 120 страни по света са се присъединили към ИДИЛ.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата неделя на декември: Девите да внимават с кого общуват, подводни камъни за Водолея САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата неделя на декември: Девите да внимават с кого общуват, подводни камъни за Водолея
ПИК TV x
Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО) Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО)
ново
Днес: 1
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК