ГОРЕЩО
СЕНЗАЦИОННА ВЕРСИЯ! Изборите се отлагат най-рано за средата на април. Разгарът на кампанията - по време на великденските празници
САМО В ПИК! ТРИ са абдикациите в демократична България, само тази на Радев е неразбираема, неоправдана и непростима
Социолог ИЗРИГНА: Идиотщина е Радев, който иска да е премиер, да говори за президентска държава
Радев бойкотира Тръмп и не може да е неговият човек в България
Vivacom с богата селекция от устройства с отстъпки за празнично начало на новата година
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
42,4 лекари се падат на всеки 10 хиляди българи по данни от края на 2018 г., съобщи Националният статистически институт.
За последното десетилетие има значително подобрение - през 2010 г. например броят на лекарите на 10 хил. души е бил само 37.
препоръчано
Зъболекарите са едва 10 на всеки 10 хил. българи, т.е. на всеки от тях се падат средно по хиляда пациенти.
Осигуреността с лекари варира доста в различните градове на страната. Те са повече в областите, в чиито центрове има медицински университети и университетски болници като София, Пловдив, Плевен и Варна. Най-малко са в област Кърджали, където по данни на НСИ в момента продължителността на живота е най-дълга в страната след столицата.
80 души се потрошиха от поледиците в Русе
10210
преди 13 часа
Омбудсманът иска строг регламент кога да се връзват психично болните
20789
преди 14 часа
Между 3 и 18% от децата у нас са без задължителни ваксини
4812
преди 15 часа
ОТ ДНЕС: Грипна епидемия в Бургас, учениците минават онлайн
8868
преди 21 часа


