BG EN

Шофьорът, блъснал Паоло, е в болница, ударили го с камък

ГОРЕЩО
ЧАС ПИК

Шофьорът, блъснал Паоло, е в болница, ударили го с камък

74200
на 03.06.2014
Шофьорът, блъснал Паоло, е в болница, ударили го с камък
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Хиляди старозагорци покриха със свещи и цветя мястото в центъра на Стара Загора, където снощи загина под автомобилни гуми 4-годишният Паоло.

44-годишният шофьор, виновен за смъртта на детето в Стара Загора, е настанен в неврохирургичното отделение на старозагорската болница, защото след инцидента граждани са го ударили с камък в главата, са съобщили от прокуратурата за БТА.

Днес на мястото на трагедията цветя положи и кметът на Стара Загора Живко Тодоров.

Злополуката е станала вчера около 18.54 часа. Паоло и близначката му Анжела са карали велосипеди един до друг на пешеходната зона, а до тях са били родителите им. 44-годишният Георги Сапунджиев, който е бил зад волана на лек автомобил "Ленд Роувър", влязъл в кръстовището на улица "Кольо Ганчев" с улица "Цар Симеон Велики", която е пешеходна зона, предприел забранен завой и блъснал детето.

По думите на Димо Димов от Сдружение "Самаряни" - родител на третокласник от училището, което е на метри от мястото на трагичния инцидент, това е честа маневра, която се прави на това място.

Окръжният прокурор Константин Тачев заяви, че се очаква следобед да бъде повдигнато обвинение на шофьора. Срещу него е образувано предварително производство, назначени са и експертизи.

По инициатива на администратора на Фейсбук групата "Истината за Стара Загора" Йордан Йорданов започна подписка с искане за промяна на транспортната схема в центъра на Стара Загора.

Семейството на бизнесмена Иван Иванов е чакало 16 години рожбите си, разказа областният управител на Стара Загора Живка Аладжова, която снощи е била на мястото на злополуката.

препоръчано
Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 18 юни: Лъвът да овладее емоцията, ако иска да успее, Скорпионът да не пътува, харчове за Козирога САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 18 юни: Лъвът да овладее емоцията, ако иска да успее, Скорпионът да не пътува, харчове за Козирога
ПИК TV x
ПЪЛЕН ЦИРК! Радостин Василев с огромен гаф, сбърка на коя партия е лидер: Любовта ми към Има такъв народ е непреходна, Тошко ме гледа влюбено (ВИДЕО) ПЪЛЕН ЦИРК! Радостин Василев с огромен гаф, сбърка на коя партия е лидер: Любовта ми към "Има такъв народ" е непреходна, Тошко ме гледа влюбено (ВИДЕО)
ново
Днес: 73
горещо
hot
най-четени новини в момента