BG EN

Шулц предупреди за "опасната" ситуация на гръцките финанси

СВЕТЪТ ДНЕС

Шулц предупреди за "опасната" ситуация на гръцките финанси

3834
на 19.03.2015
Шулц предупреди за опасната ситуация на гръцките финанси
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Президентът на европейския парламент Мартин Шулц предупреди малко преди срещата на лидерите на ЕС, че гръцкото финансово състояние е опасно и страната се нуждае от 2 до 3 млрд. евро в краткосрочен план, за да избегне банкрут.

препоръчано

"Не ни достига време", каза Шулц пред немско радио, цитиран от Ройтерс, само часове преди лидерите на ЕС да се съберат. "В краткосрочен план са необходими два до три млрд. евро, за да се спазят съществуващите задължения", добави той.

Шулц заяви още, че Гърция трябва да направи по-нататъшни плащания до края на месеца, банките имат нужда от пари и способността на централната банка да финансира фондове е почти изчерпана. "Би било добре Гърция да изпълни задълженията, за които се е споразумяла – тогава парите ще потръгнат", каза Шулц.

Той добави също, че желанието на Атина да съдейства също трябва да се подобри. Ако на Атина не й достигнат пари до края на месеца и не може да изпълнява задълженията по дълга си, според някои депутати това би довело до излизането й от еврозоната.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 21 декември: Близнаците и Везните да чакат пари, Рибите да не пътуват САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 21 декември: Близнаците и Везните да чакат пари, Рибите да не пътуват
ПИК TV x
СКАНДАЛНО РАЗКРИТИЕ! Хора на ген. Атанасов искали да сготвят Слави с наркотици (ВИДЕО) СКАНДАЛНО РАЗКРИТИЕ! Хора на ген. Атанасов искали да сготвят Слави с наркотици (ВИДЕО)
ново
Днес: 21
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК