BG EN

Ще ядем ли евтини череши - много неизвестни тормозят производителите

Региони

Ще ядем ли евтини череши - много неизвестни тормозят производителите

19256
на 18.05.2020
Ще ядем ли евтини череши - много неизвестни тормозят производителите
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Към момента не е ясно как ще става брането на черешите тази година в условията на коронавирусната инфекция. Кампанията се очаква да започне в следващите 2 седмици, заяви в Любомир Димитров, който е черешопроизводител с 60 декара насаждения в Кюстендилско.

препоръчано

Хората с черешите имат готовност за използването на стандартните предпазни средства - маски, дезинфектанти, ръкавици, предава БНТ.

Димитров каза, че очаква тази сутрин големи трудности за намирането на работна ръка, няма яснота и за цените, които се определят от преработвателите.

"За пазар трудно ще говорим, вътрешният пазар ще бъде залят от череши, ако няма износ, а цените вероятно ще са смешни", прогнозира Димитров.

Като изкупни цени той изрази надежда да са като миналата година - около 1 лв. за килограм, което по думите му е малко вероятно, тъй като преработвателите имат нереализирани количествата от миналата година.

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Две нови точки в програмата на Народното събрание, след това Радев и министърът на отбраната отговарят на въпроси на депутатите (НА ЖИВО/ОБНОВЕНА) ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Две нови точки в програмата на Народното събрание, след това Радев и министърът на отбраната отговарят на въпроси на депутатите (НА ЖИВО/ОБНОВЕНА)
ново
Днес: 24
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК