ГОРЕЩО
Италианският „Република“ гърми: Олигархът Божков е притежавал незаконно 300 древноримски артефакти
Радев обяви: Връчва първия мандат след Нова година
ПЪЛНА ИЗЛАГАЦИЯ! Костадинов и Пейков пак събраха погледите в пленарна зала - Рая Назарян прекъсна заседанието заради крясъци и обиди (ВИДЕО)
ДЪНОТО! Хора на "Правосъдие за всеки” и на БОЕЦ се млатят помежду си на мижавия протест пред Съдебната палата (ВИДЕО)
ТЪНКИ СМЕТКИ! Ето ги плановете на Радев за бъдещата му партия
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Щетите след пожара в Пирин, който пламна на 25 юли, се оценяват на над 16 милиона лева, съобщават от Югозападното държавно предприятие.
препоръчано
Изгорялата дървесина е около 280 000 куб. метра. 1345 души с 443 автомобила са участвали в гасенето на пожара, продължил повече от месец.
Най-много – 23 120 декара - е засегнатата от низов и върхов огън иглолистна гора, 7457 декара е широколистната и 3960 декара е смесената гора.
Безвъзвратно загубени са 17 519 декара гора, опустошена от върхов пожар. Предстои усвояване на опожарената дървесина, почистване на площите и залесяване с подходящи дървесни видове на местата, в които гората няма да може да се възобнови по естествен начин.
свързани новини
100 души продължават да гасят пожара в Пирин
7864
на 18.08.2025
ПАК НАПРЕГНАТ ДЕН: Битката с пожара в Пирин продължава
13093
на 14.08.2025
Заради гръцки протестиращи затвориха „Капитан Петко Войвода“
5931
преди 3 часа
СКРЪБНА ВЕСТ: Отиде си гроздоберачката от двулевката - Кина Гърбова
19491
преди 17 часа
ГКПП „Кулата - Промахон“ е затворен за камиони
6998
преди 22 часа


