Ювентус взе дербито на Торино след обрат

10672
на 11.12.2016

Шампионът на Италия Ювентус спечели голямото дерби с градския си съперник Торино в среща от 16-ия кръг на Серия А. На стадион „Олимпико ди Торино” „бианконерите” се наложиха с 3:1 и така постигнаха втората си поредна победа в шампионата.

Иначе срещата започна отлично за домакините, които откриха резултата още в 16-ата минута. Точен за „биковете” бе звездата на тима Андреа Белоти, който реализира 11-о си попадение от началото на сезона. Радостта на торинци обаче не трая дълго, след като в 28-ата минута гостите изравниха чрез Гонсало Игуаин.

След почивката двата тима продължиха с надлъгването помежду си. В 82-ата минута шампионите стигнаха до пълен обрат, като автор на гола отново бе Игуаин. Аржентинецът получи отлично подаване от Джорджо Киелини и със силен шут матира Джо Харт. В последната минута от редовното време Миралем Пянич сложи точка на спора, реализирайки за крайното 3:1 в полза на Ювентус.

С успеха тимът на Масимилиано Алегри увеличи преднината си на върха в класирането. „Бианконерите” са лидери с 39 точки, на 7 от преследвачите Рома и Милан, които утре играят един срещу друг. Торино заема седмата позиция с 25 пункта.