Ювентус продължи победната си серия в Калчото

5646
на 16.10.2016

Шампионът на Италия Ювентус записа четвъртата си поредна победа в Серия А. В мач от 8-ия кръг, игран на „Ювентус Стейдиъм” в Торино, „бианконерите” се наложиха с 2:1 над Удинезе.

Победата обаче не дойде лесно за играчите на Масимилиано Алегри, които трябваше да осъществяват пълен обрат, след като в 30-ата минута гостите поведоха в резултата. Точен за „фриуланите” бе чешкият полузащитник Якуб Янкто, който се разписа с удар от границата на наказателното поле. Радостта на гостите обаче не трая дълго.

За пореден път през сезона в герой за шампионите се превърна аржентинската звезда на тима Пауло Дибала. Нападателят възстанови равенството в 43-ата минута, а след почивката вкара от дузпа в 51-ата минута за крайното 2:1.

С успеха си Ювентус събра актив от 21 точки и продължава да е убедителен лидер в подреждането. Втори е съставът на Рома с 16, а Наполи е трети с 14 пункта. Удинезе остава на 17-та позиция със 7 точки.

САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 18 май - Близнаците да си наложат спокойствие, Козирозите да се пазят от скандал с брачната половинка САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 18 май - Близнаците да си наложат спокойствие, Козирозите да се пазят от скандал с брачната половинка
ПЪРВО В ПИК! Слави събра 1000 души на среща в Пловдив (ВИДЕО/СНИМКИ) ПЪРВО В ПИК! Слави събра 1000 души на среща в Пловдив (ВИДЕО/СНИМКИ)