Ювентус съсече Бербатов и компания със спорна дузпа

8900
на 14.04.2015

Ювентус победи с 1:0 Монако в първи четвъртфинален мач от Шампионската лига. Единственото попадение в мача падна дойде от дузпа, реализирана от Артуро Видал малко след почивката. Димитър Бербатов остана резерва и се появи в игра в 70-ата минута.

За домакинитев игра се завърна Андреа Пирло след близо 50 дни отсъствие. Масимилиано Алегри заложи на 4-3-1-2, като Алваро Мората и Карлос Тевес бяха в предни позиции. Гостите пък излязоха с привидно доста дефанзивен състав в търсене на добър резултат преди реванша в Монако, но въпреки това действията им в атака не бяха беззъби.

В първите минути на мача домакините владееха повече топката, но първото много чисто положение бе за гостите, след като в десетата минута Яник Ферейра Караско се оказа на отлична позиция на границата на малкото наказателно поле, но стреля право в Джанлуиджи Буфон.

В 27-ата минута пък Юве бе близо до гола, след като центриране на Клаудио Маркизио намери Тевес на отлична позиция, но аржентинецът стреля слабо и право в ръцете на Даниел Субашич. В последната минута на първата част пък Артуро Видал пропусна най-чистото положение за Старата госпожа. Тевес изведе чилиеца сам срещу вратаря, но ударът му мина над гредата.

Резултатът бе открит в 57-ата минута, след като Рикардо Карвальо спъна навлизащия в наказателното поле Алваро Мората и съдията отсъди дузпа. При нарушението останаха съмнения дали фаулът е вътре или извън наказателното поле. Зад топката застана Видал и откри с първия си гол за сезона в надпреварата.

В 70-ата минута в игра се появи Бербатов и още с първото си докосване можеше да изравни. При едно центриране успя да засече топката с глава, но ударът му мина покрай вратата. До края на мача двата тима действаха предпазливо и не застрашиха сериозно двамата вратари.

По този начин италианският шампион взе минимална преднина преди реванша в Княжеството след седмица, но развръзката остава за втория мач на "Луи II".